7 Morning Habits That Don’t Let Us Lose Weight

הבוקר מגדיר את מצב הרוח שלנו להמשך היום, כולל לוח הזמנים של הדיאטה שלנו. הרגלי הבוקר שלנו קובעים אם נאכל ארוחת צהריים גדולה או קטנה, האם הגוף שלנו ישתמש בכל הקלוריות, או יאחסן אותם "למקרה חירום".

נמצאו הוכחות מדעיות לכך שיש קשר בין ההרגלים שלנו לבין הסיכון לעורר חוסר איזון בגוף ולגרום לעלייה נוספת במשקל.

1. אנו מסרבים לאכול ארוחת בוקר גדולה.

7 Morning Habits That Don’t Let Us Lose Weight

הזמן בו אנו אוכלים חשוב הרבה יותר ממה שאנו אוכלים . מדענים מאוניברסיטת תל אביב הוכיחו כי תזונה עם ארוחת בוקר גדולה וארוחת ערב קלה יעילה בהרבה כשמדובר בשמירה על המשקל לעומת תזונה המבוססת על חטיפים תכופים וקלילים.

וזה מכיוון שמהירות חילוף החומרים שונה בזמנים שונים של היום. המסקנה העיקרית שאליה הגיעו מדענים היא שלעולם אסור לסרב לאכול ארוחת בוקר עתירת קלוריות. ארוחת הצהריים צריכה להיות בינונית וארוחת הערב שלכם צריכה להיות קלה.

2. אנחנו לא הולכים בשמש.

7 Morning Habits That Don’t Let Us Lose Weight

אור השמש ממש שורף שומן. לפחות את רקמת השומן הלבנה . חוקרים מאוניברסיטת אלברטה באדמונטון, קנדה ערכו ניסוי והוכיחו כי השומנים פוחתים בגודלם כאשר הם נחשפים לאור השמש.

תגלית זו מסבירה חלקית מדוע אנשים עולים במשקל במהלך החורף כאשר יש חוסר אור שמש. רק יש לזכור כי בילוי של יותר מדי זמן בשמש אינו רעיון טוב ולכן יש להקפיד תמיד למרוח מקדם הגנה.

3. אנו שוכחים לשתות כוס מים לאחר היקיצה.

7 Morning Habits That Don’t Let Us Lose Weight

גופו של אדם בוגר מורכב מ- 55% עד 60% מים, על פי מדענים, שתיית כוס מים לאחר היקיצה זה רעיון טוב באמת . מים מאיצים את חילוף החומרים, מה שמוריד את הסיכון להעלות במשקל. כמו כן, הדבר גם עוזר לגוף להיפטר מרעלים. כריס ביילי, מחבר מאמרים על פרודוקטיביות, שיתף כי כניסוי הוא התחיל את הבוקר שלו עם כוס מים, וכך הוא הצליח להפחית את שומן גופו מ -17% ל -10%.

4. איננו מתעמלים.

7 Morning Habits That Don’t Let Us Lose Weight

למעט היתרונות הברורים של שריפת קלוריות והעלאת מהירות חילוף החומרים, תרגילי בוקר יכולים לעזור לנו להפחית את התיאבון! במהלך ניסוי, חוקרים בראשות ד"ר אמה סטיבנסון ודוקטורט. התלמיד חאבייר גונזלס מצא שאנשים שרגילים לעשות תרגילים לפני ארוחת הבוקר אוכלים פחות אוכל לאורך היום.

כמו כן, הם מצאו כי פעילות גופנית כאשר הגוף "רעב" יעילה
ב -20% מבחינת ירידה במשקל מאשר פעילות גופנית במהלך היום.

5. אנו שומרים את הכלים הטעימים לארוחת הצהריים או לארוחת הערב.

7 Morning Habits That Don’t Let Us Lose Weight

אם אינכם יכולים להתאפק מאכילת אוכל מתוק או אפוי, עשו זאת בחלק הראשון של היום . זו מסקנה נוספת שאליה הגיעו חוקרים מאוניברסיטת תל אביב. פרוסת עוגה שנאכלה בבוקר תוסיף פחות סנטימטרים למותניים שלך מאותה פרוסה שנאכלה בערב.

6. קראנו את החדשות בבוקר.

7 Morning Habits That Don’t Let Us Lose Weight

הפחד והגירוי שנגרם כתוצאה מגלישת חדשות הבוקר יכולים למעשה להשפיע לרעה על בריאותכם. זה נכון במיוחד אם אתם סובלים מחוסר שינה כרוני. הסיבה לכך היא שהלחץ לטווח הארוך גורם לתאי גזע להפוך לתאי שומן.

חוקרים בראשות מרי טרואל, עוזרת לפרופסור לביולוגיה כימית ומערכתית בבית הספר לרפואה באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, הסבירו כיצד זה עובד. מתח גורם לגוף לייצר הורמונים המסייעים לגוף להסתגל לסביבה חדשה. אם הלחץ הוא קצר מועד, תאי שומן חדשים לא נוצרים. אם הלחץ ארוך טווח, המנגנון של "חסכון בקלוריות" מתחיל. וגם אם נתחיל לאכול פחות, לא נוכל לרדת במשקל עד שהמצב המלחיץ יסתיים.

7. אנו מזלזלים בעזרת חיות המחמד שלנו.

כלב יכול להיות בן לוויה טוב במהלך ריצה וחתול יכול לעשות מתיחות או יוגה להרגעה ומהנה הרבה יותר. תוצאות המחקר הראו שקל יותר לבעלי חיות המחמד לשלוט במשקלם. חוץ מזה, תקשורת עם חיית מחמד וטיפול בה יכולה להעניק לך רגשות חיוביים שמפחיתים את רמת הלחץ שאחרת, סביר להניח שתנסה להירגע עם פרוסת עוגה או כמה עוגיות שוקולד צ'יפס.

האם אי פעם היית צריך לשנות את הרגלי הבוקר שלך? האם זה עזר לך לשפר את בריאותך, את מערכת היחסים שלך עם אנשים קרובים ואת רמת החיים הכללית שלך? ספרו לנו בסעיף התגובות למטה!

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *