על פי כתב העת Medicine and Science in Sports and Exercise, הליכה עוזרת להפחית את הסיכון לכל המחלות הכרוניות ונחשבת על ידי רופאים רבים כ"תרופת פלא". מה שהופך את ההליכה לספורט הטוב ביותר לשמירה בריאותינו, זה העובדה שהיא לא מכבידה על הלב והמפרקים שלנו, ולכן היא משפיעה יותר על הבריאות הכללית שלנו. פעילות גופנית מאומצת עשויה להיות בעלת השפעות גדולות ומהירות יותר על גופינו, אך היא גם עלולה לגרום נזק למפרקים ולעצמות שלנו.

אז הנה כמה יתרונות בריאותיים שהליכה על בסיס יומיומי יכולה להביא לגופכם ולנפשכם.

1. הליכה מווסתת את לחץ הדם.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

מחקר שבוצע על ידי מכון קוריאה למדע ספורט בסיאול, מצא כי 40 דקות של הליכה יומית הפחיתה את רמות לחץ הדם אצל אנשים עם יתר לחץ דם. מי שבחר ללכת ברגל את 40 הדקות האלה בבת אחת הראה ירידה של 5 נקודות בלחץ הדם שלו, ואילו מי שבחר לעשות 4 סטים נפרדים של הליכה בת 10 דקות כל אחת, הראה ירידה של 3 נקודות. הרופאים שערכו את המחקר אומרים שחשוב לכולם לבצע את הבחירות המתאימות להם יותר, כדי לקבל את התוצאות שהם רוצים בצורה זו או אחרת.

2. הליכה נלחמת בסרטן השד אצל נשים.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

האגודה האמריקאית לסרטן ממליצה לכל המבוגרים לבצע 150 דקות של פעילות גופנית מתונה או 75 דקות של פעילות גופנית אינטנסיבית בשבוע. ליתר דיוק, החוקרים מצאו כי 7 שעות הליכה בשבוע מפחיתות את הסיכון לחלות בסרטן השד לאחר גיל המעבר ב- 14%. לנשים שבחרו ללכת יותר משבע שעות בשבוע ובקצב מהיר יותר היו 25% פחות סיכויים לאבחון סרטן שד. המחקר מציע כי יש קשר חזק בין פעילות גופנית, בעיקר הליכה, והפחתת הסיכון להתפתחות סרטן השד.

3. הליכה מפחיתה את הסיכון לסוכרת.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

מחקר שפורסם בשנת 2012 מציע כי הליכה של 3,000-7,500 צעדים ליום יכולה להיות יעילה בטיפול או במניעה של סוכרת מסוג 2. כמו כן, המחקר ממליץ לאנשים לעשות הפסקות בין שעות ישיבה ארוכות ולצאת לטיולים קטנים או לבצע מספר תרגילים שמתאימים לגופם. במילים אחרות, הליכה מורידה את רמת הסוכר בדם, האחראית על גרימת סוכרת מסוג 2.

4. הליכה מסייעת בייצור ויטמין D.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

מדענים מאוניברסיטת מערב אונטריו, ערכו מחקר במשך 30 שנה, והגיעו למסקנה כי ויטמין D קשור מאוד לעצמות שבירות, שברים וקושי בהליכה. אחת הדרכים היעילות להשיג מספיק ויטמין D היא ללכת 15-30 דקות ביום בזמן שהשמש עדיין בחוץ. בדרך זו, אנחנו יוצרים מגן חזק מפני סרטן, טרשת נפוצה וסוכרת – פשוט לא לשכוח למרוח קרם הגנה!

5. הליכה מגבירה את היצירתיות.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

מחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד מצא כי היצירתיות של אדם עולה תוך כדי הליכה ובמשך זמן קצר לאחר סיומו. הסביבה לא מילאה תפקיד בעצם היצירתיות, מכיוון שגם הליכה בבית וגם הליכה בחוץ הגבירו את היצירתיות. אנשים רבים אמרו שהם מעלים את הרעיונות הטובים ביותר שלהם תוך כדי הליכה. אפילו מארק צוקרברג וסטיב ג'ובס המנוח קיימו פגישות עם מקורביהם תוך כדי טיול.

6. הליכה משפרת את המערכת החיסונית.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

חוקרים מאוניברסיטת מדינת אפלצ'י בצפון קרוליינה גילו כי הליכה בקצב בינוני של 30-45 דקות על בסיס יומיומי היא הדרך הטובה ביותר להגן על הגוף מפני הצטננות. רמות הערכים של ויטמינים ומינרלים המשפיעים לטובה על מערכת החיסון נשמרו גבוהות במשך מספר שעות לאחר סיום ההליכה. השפעה זו הוכחה כשומרת על בריאות האדם לאורך זמן.

7. הליכה יכולה לרסן תשוקות לסוכר.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

מחקר שנערך באוניברסיטת אקסטר ופורסם בכתב העת Appetite הראה כי הליכות קצרות יכולות לרסן תשוקות לשוקולד, ואף להפחית את כמות הממתקים שאנו צורכים במצבי לחץ. למעשה, המחקר הראה שלא משנה מהו סוג האימון, פעילות גופנית יכולה לעזור במיתון תשוקות למתוק, והדבר המעניין הוא שלחץ אינו ממלא תפקיד בצריכת כמויות גדולות יותר של שוקולד או ממתקים אחרים.

8. ההליכה מאטה את תהליך ההזדקנות.

8 Real Benefits of Walking That We Didn’t Expect to Be True

ממצאים מהניסוי הקליני הארוך ביותר בנושא הקשר בין הליכה להזדקנות הראו שהליכה היא אחת הדרכים היעילות ביותר להימנע מאובדן הניידות, שלעתים קרובות מופיע במהלך ההזדקנות. כמו כן, חוקרים מאוניברסיטת מקמאסטר באונטריו גילו כי פעילות גופנית לא רק שומרת על עור חזק יותר, אלא גם מאיטה את תהליך ההזדקנות. סוגי התרגילים שהוכחו כמועילים ביותר היו הליכה וטאי-צ'אי שכן שניהם עוזרים להימנע מדמנציה.

הליכה היא תחביב בריא ומענג שיכול להגביר את בריאותכם ונפשכם בדרכים שמעולם לא דמיינתם. כמובן, אינכם יכולים לצפות כי ניסים יתרחשו ביום אחד בלבד, אך עליכם להיות בטוחים כי היתרונות שלהם יופיעו בהמשך חייכם.

תמונות kredit Depositphotos.com

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *