באיזו תדירות אתם חושבים שהייתם מקבלים את עבודת החלומות שלכם וחיים חיים טובים יותר אילו הייתם עם ביטחון עצמי גבוה יותר? לא כולם נולדים עם ביטחון עצמי, אבל אתם יכולים לפתח את זה.

אנו חושבים שביטחון עצמי הוא תכונה חשובה מאוד, וזו הסיבה שעצות אלה מפסיכולוגים עשויות מאוד להועיל במקרים של חוסר ביטחון.

1. למדו לקבל מחמאות.

כולם מגיבים למחמאות בצורה שונה. יש אנשים שמתביישים ואף מפנים תשומת לב לפגמים שלהם. זו הדרך הלא נכונה להגיב למחמאות וזה מראה שאדם אינו בטוח בעצמו. חוץ מזה, זה אולי נשמע שאתם לא באמת מעריכים את דעתו של האדם שנתן את המחמאה מלכתחילה.

הדרך הטובה ביותר להגיב למחמאה היא לחייך בכנות ולהגיד "תודה". אל תניחו שאדם מנסה להחמיא לכם, פשוט ניסה להאמין שחלק מהתכונות שלכם באמת יכולות להיראות מושכות עבור אנשים אחרים.

2. אל תנסו להיות מושלמים.

נניח שיש לכם לוח זמנים לחוץ מאוד: 20 שיחות טלפון, 10 פגישות, קריאה ותשובה להודעות דוא"ל, ואפילו לא דקה אחת זמן לעצמכם. אבל במקום להיות מרוצים, אתם תמיד מרגישים מאוכזבים מכיוון שהתוצאות לא מספיק טובות, נכון?

כשאתם מציבים יעדים שאתם לא יכולים להגיע אליהם, אתם מתקדמים לעבר חרדה, ולא לעבר הצלחה. אנשים מצליחים גם טועים ומתחרטים על כמה מההחלטות שהם מקבלים. אך הם רואים שיעורים בכל המצבים הללו ומסוגלים ללמוד מהם.

3. למדו לשמור על קשר עין במהלך שיחה.

אתם יכולים לזהות את מצב הרוח ואת הרגשות של האדם על ידי התבוננות בעיניו. תינוקות מסתכלים בעיני הוריהם על מנת להבין את רגשותיהם כבר החל מגיל 9 חודשים. ושקרנים בדרך כלל מפנים את מבטם, כדי להסתיר את העובדה שהם משקרים.

כשמישהו נמנע מקשר עין זה אומר שהוא לא בטוח בעצמו. אז שמירה על קשר עין עם אנשים תעזור לכם לזכות באמונם ולשכנע אותם שאתם כנים.

4. שמרו על גב ישר ולכו זקוף.

גב ישר, מחוות פתוחות והליכה בטוחה – כל אלה הם סימנים של אדם בטוח.

אז, השאירו את הראש מורם, שמרו על גב ישר והסתכלו למעלה במקום למטה. אנשים סביבכם יבחינו בכך ובקרוב תראו שאתם מרגישים שונה. מחקרים מראים ששפת הגוף של אדם בטוח בעצמו מורידה את רמת הלחץ שלו.

5. הרחיקו מחשבות שליליות.

שליטת הדיאלוג הפנימי שלנו היא דרך קשה אך יעילה מאוד למשמעת עצמית. נסו לעקוב אחר כל המחשבות שיש לכם ושאלו את עצמיכם את השאלה הזו: "האם יש לי הוכחות שיש לי סיבה אמיתית להיות חסר בטחון במקרה הזה?" לאחר שתנתחו את מחשבותיכם, תבינו שרובן אינן מבוססות על כלום.

כשאתם מנתחים את השלילי, עליכם גם להכין רשימה של התכונות וההישגים החיוביים שלכם. אתם יכולים לקרוא אותם בכל פעם שיש לכם רעיון שלילי בראש.

6. שימו לב לרגע בו תפסיקו להאמין בעצמכם.

אם אתם עוקבים אחרי המחשבות הרעות, בקרוב תבחינו שהן מופיעות במוחכם באותו זמן כמעט. אולי היה לכם יום נפלא אבל לפני שאתם הולכים לישון אתם מתחילים לחשוב על משהו רע.

פשוט נסו להתעלם מהמחשבות הללו ופשוט התייחסו אליהם כאל משהו שאתם עושים כל יום ללא סיבה.

7. ציינו את ההישגים שלכם

ערכו יומן הצלחה, שמורכב מההישגים שלכם ורשמו דברים חדשים כל יום. ואל תכתבו רק את הדברים הגדולים באמת. ציינו כל צעד לעבר המטרה שלכם, גם אם זה נראה קטן. לדוגמה: "אכלתי שיבולת שועל לארוחת הבוקר", "קראתי 20 עמודים בספרי" וכן הלאה.

כאשר יש לכם מספר סיבות להתגאות בעצמכם, הדבר יעזור לכם לשפר את הביטחון העצמי שלכם.

8. חשבו על ה"אני" האידיאלי.

"מה יעשה 'אני' בטוח בעצמו במצב זה?" זו שאלה נהדרת שכדאי לשאול את עצמכם מדי פעם. במיוחד כשאתם מתכוונים לעשות משהו שמצריך ביטחון עצמי.

אתם לא צריכים לצאת ולהתחיל לדבר עם האיש הכי מושך ברחוב. התחילו בקטן: חייכו אל זר. שלחו את קורות החיים שלכם. ואל תדאגו מההשלכות. להיות מוכן לקחת סיכונים וגם אחריות זה מה שכל אדם בטוח בעצמו צריך לעשות כדי להיות מסוגל לעשות דברים.

9. דברו עם זרים.

לכו לאירוע שבו אתם לא מכירים אף אחד ונסו למלא את התפקיד של אדם בטוח. אתם לא צריכים להיות הכוכב שבחדר- זה קשה כשאתם מוקפים בזרים. אבל תרגישו בטוחים יותר בהמשך.

מלבד זאת, נסו להתחיל שיחות עם זרים בחיי היומיום שלכם. היו ידידותי עם קופאיות בסופר או שוחחו עם מלצר בבית הקפה. זכרו, יתכן וזה לא יעבוד לכולם. אם אתם מרגישים ממש לא בנוח כשאתם מדברים עם מישהו, עליכם להפסיק את הניסוי.

10. הציעו את עזרתכם.

אנשים אוהבים להרגיש חשובים ובעלי ערך. זה מאוד מנחם לדעת שיש לנו מישהו שאכפת לו מאיתנו. לכל אחד צריך להיות מישהו שהוא יכול לסמוך עליו, אך מעטים האנשים שיבקשו עזרה או יציעו אותו.

הענקת עזרה לאחרים גורמת לנו להרגיש חשובים ושימושיים ותעזור לכם לא להרגיש בודדים או חסרי ביטחון.

11. אל תבזבזו את זמנכם במדיה החברתית.

אל תסתכלו בתמונות של אנשים שאתם מכירים ותשוו אותם אליכם. הרגל זה עלול לפגוע קשה בהערכה העצמית שלכם. המדיה החברתית היא המקום בו אנשים מתחרים בהצלחה. אנשים מפרסמים רק תמונות יפות ממקומות מדהימים. ויש מעט מאוד אנשים שעושים סלפי בבית בזמן שהם לובשים את הבגדים הרגילים שלהם ועושים את המטלות הרגילות שלהם.

בדקו את המדיה החברתית שלכם: בטלו את הרישום למשתמשים המפרסמים תמונות של עצמם כל הזמן וקחו לעצמכם הפסקה מאתרים או מאפליקציה אלו.

מה אתם עושים כדי להפוך לאדם עם יותר בטחון עצמי?

תמונות depositphotos.com
אויר על ידי יקטרינה רגוזינה

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *