פעילות גופנית יכולה להיראות מפחידה, במיוחד כשמדובר במציאת הזמן לעשות זאת, אך יש דרכים להפוך את זה למהנה וקל. יש המון מתיחות פשוטות שאנשים יכולים לעשות בזמן שנוח להם בבית שלהם, אפילו כאשר הם נמצאים על הכיסא או במיטה, שיכולים לעזור לקדם אובדן שומן או להגביר את חילוף החומרים.

אנו רוצים לשתף אתכם במספר רב של מתיחות פשוטות שיכולות לעזור לכם להיות פעילים לאורך כל היום.

1. עיקול לאחור

© Depositphotos.com

עמדו עם הרגליים במרחק קל זו מזו וכופפו מעט את הברכיים. בשלב הבא, התכופפו, והושיטו את הידיים לאחור, והניחו אותן על רגליכם. לאחר עצירת 4 נשימות, משכו את שרירי הבטן שלכם וסובבו את הגב בבת אחת. עשו זאת 3 פעמים בסך הכל.

2. טוויסט מצד לצד

© Depositphotos.com

שכבו על הגב ופסקו את הידיים לצדדים. הרימו את הרגליים באמצעות הברכיים ואז הורידו אותם לצד אחד עד שהירך תיגע ברצפה. הרימו את הרגליים שוב וחזרו על הצד ההפוך.

3. תנוחת הסירה

© Depositphotos.com

ראשית, שבו עם הברכיים כפופות וכפות הרגליים שטוחות על האדמה כשידיכם מונחות על המותניים. תוך כדי שמירה על גב זקוף, הרימו את הרגליים והאריכו את הידיים קדימה. אזנו את עצמכם על עצמות הישיבה שלכם והאריכו את פלג גופכם הקדמי. נשמו ויישרו את הרגליים כך שתקבלו צורה של “וי”. הישארו בתנוחה זו למשך כחמש נשימות, וכל הזמן להרפות את הכתפיים.

4. תנוחת הכיסא

© Depositphotos.com © Depositphotos.com

למרות השם, אינכם באמת צריכים לעשות זאת באמצעות כיסא. התרוממו עם כפות הרגליים שלכם זו מזו, נשמו והרימו את הידיים לכיוון החזה. אם אתם יושבים על כיסא או נשענים קדימה, פלג גוף עליון צריך להישען קדימה מעל הירכיים, ואז סובבו את פלג הגוף העליון והחזיקו את הפיתול למשך 5 נשימות. חזרו למצב ההתחלה והחליפו את הצדדים.

5. מתיחת צד

© Depositphotos.com

אחזו בידיים, מתחו את האצבעות. השאירו אותן מעל הראש וקדימה. נשמו פנימה והחוצה תוך כיפוף גופכם ימינה. נשמו לאט 5 פעמים וחזרו על התרגיל בכיוון ההפוך.

6. החתול והפרה

© Depositphotos.com © Depositphotos.com

השאירו את הברכיים והידיים על הקרקע ישירות מתחת לירכיים ולכתפיים, בהתאמה. אספו את הבטן פנימה בזמן שאתם נושמים וקשתו את הגב שלכם, וחקו מתיחת חתול. חזרו לתנוחה המקורית וכופפו את החלק העליון של עמוד השדרה. ישרו את הצוואר וחזרו למצב ההתחלה. בצעו זאת שוב 4 פעמים נוספות.

7. פיתול הבטן

© Depositphotos.com

שבו על הרצפה או על בסיס עם הרגליים ישרות. יש להרחיק את הרגליים זו מזו ולכפוף אותן מעט. כעת, סובבו את גופכם ימינה וכופפו את רגל שמאל במקביל, כך שמרפק ימין יגע בברך שמאל. קחו נשימה עמוקה והחזיקו במצב זה לרגע. שחררו את המתיחה וחזרו עם הצד ההפוך.

8. הגשר

© Depositphotos.com

שכבו על הרצפה וכופפו את הברכיים, שמרו את כפות הרגליים על הרצפה. נשמו ודחפו את עצם הזנב כלפי מעלה כשאתם על הרצפה, צרו צורה דמוית גשר. שמרו את הברכיים ישרות מעל העקבים, דחפו אותן קדימה. החזיקו את השרירים והרחיב את הידיים. הישארו בתנוחה זו כדקה.

9. הקוברה

© Depositphotos.com

תרגיל זה מסייע לחזק את שרירי הגב והבטן. שכבו על הבטן. מתחו את הרגליים תוך שמירה על כפות הידיים על הרצפה. נשמו לאט והרימו את החזה כלפי מעלה, כמו קוברה. בשלב הבא, נסו לכופף את עצמכם לאחור. החזיקו במצב זה כשלושים שניות ונשפו, פנו חזרה למיקום המקורי. חזרו על תרגיל זה 5 פעמים.

10. כלב מביט למטה מתפצל

© Depositphotos.com

הניחו ידיים וכפות רגליים על הרצפה, וצרו צורת וי בדומה לתנוחת כלב מביט למטה. ואז, הרימו את רגל שמאל אחורה ומעלה כשרגל ימין נשארת על הרצפה. החזיקו בתנוחה כאילו נלחצתם לקיר. פתחו את הירכיים וכופפו את הברך. נשמו ויישרו את הרגל. הכניסו את הירכיים לכיוון הרצפה. שחררו והחזירו את כף הרגל לרצפה. חזרו עם הצד הימני.

בונוס: זכרו, פעולה איטית עוזרת לשרוף שומן!

© Depositphotos.com © Depositphotos.com © Depositphotos.com

כשמנסים לרדת במשקל, חשוב להבין בדיוק איך הגוף שלנו עובד. כשאתם מתעמלים אתם לא סתם שורפים אנרגיה משומן, אלא גם פחמימות וחלבון, ומאיפה אתם שורפים תלוי בתרגיל שאתם משתמשים בו. במהלך תרגילים בעצימות גבוהה יותר תשרפו בדרך כלל אנרגיה מפחמימות. במהלך תרגילים ארוכים ואיטיים אתם בדרך כלל שורפים אנרגיה משומן. במילים אחרות, צעדים בקצב נמוך בזמן התעמלות אינם רק נוחות, זה יכול לעזור לכם בטווח הרחוק.

האם אתם מכירים תרגילים אחרים שעוזרים להילחם בשומן? תודיעו לנו!

תמונות kredit Depositphotos.com

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *