אם אנו רוצים לקיים חיים ארוכים ובריאים, עלינו להיות מודעים למחקרים המדעיים העדכניים ביותר ברפואה. הסיבה לכך היא שתוצאה של מחקרים כאלה יכולה לשנות מאוד את הידע שלנו בתחום הרפואה. לדוגמה, מומחים הגיעו לאחרונה למסקנה שלפעמים בריא יותר לשבת עם גב כפוף מאשר עם גב ישר. בנוסף, עבודה במכון ציפורניים מזיקה לא פחות מעבודה בבית זיקוק לנפט.

אז למדנו על כמה מהתגליות המדעיות שיכולות להשפיע לטובה על אורח החיים שלנו, ואנחנו רוצים לשתף גם אתכם.

1. ניתוח אפנדציט יכול להוביל למחלת פרקינסון.

© depositphotos

מומחים מאוניברסיטת קייס ווסטרן רזרב בקליבלנד ניתחו את המאגר הרפואי המכיל מידע על 62.2 מיליון לקוחות. התגלה כי אנשים שביצעו ניתוח אפנדציט, חלו במחלת פרקינסון פי 3 יותר ממי שלא ביצע את הניתוח. מומחים אינם יודעים מה הקשר המדויק בין המחלה לניתוח, אך ברור שיש קשר כלשהו ביניהם.

2. עבודה בסלון ציפורניים מזיקה באותה מידה כמו עבודה בבית זיקוק לנפט.

© depositphotos © depositphotos

מדענים מאוניברסיטת קולורדו בילו כמאה שנים בחקר איכות האוויר של 6 סלוני ציפורניים שונים במדינת קולורדו. הם מדדו את רמות הריכוז של פורמלדהיד כמו גם בנזן, טולואן, אתילבנזן וקסילן. נמצא כי בכל 6 סלוני הציפורניים, רמת הריכוז של היסודות הרעילים הללו הייתה גבוהה פי כמה מהרגיל, מה שמעלה את הסיכון להתפתחות סרטן nasopharynx, לוקמיה וסוגים אחרים של סרטן.

בנוסף שאלון הראה כי מרבית עובדי הסלונים הללו סובלים מגירוי בעור ובעיניים וכן מכאבי ראש. מומחים חישבו כי אם אדם נושם אוויר זה במשך 20 שנה, הסיכון לפתח סרטן גבוה פי מאה והעבודה במכון ציפורניים זהה לעבודה במוסך מכוניות או בית זיקוק לנפט.

במקביל, החוקרים ציינו שללקוחות אין מה לדאוג אלא אם כן יש להם אסטמה או אלרגיה.

3. נורית LED כחולה מסוכנת לעיניים.

© depositphotos

מומחים מצרפת מהסוכנות הלאומית לבקרת מזון, איכות הסביבה ובקרה על עבודה גילו כי האור הכחול הנפלט ממנורות LED ומכשירים אחרים משפיע לרעה על בריאותם של בני אדם. באופן ספציפי, זה מוביל לשיבוש במקצבים העגפיים ומשפיע בצורה שלילית על רשתית העין. ילדים נמצאים בסכנה במיוחד, מכיוון שהעדשה בעיניהם עדיין לא התפתחה לחלוטין. מומחים ממליצים להשתמש במנורות הפולטות אור חם.

4. לוח הזמנים לאכילה של האדם חשוב כמעט כמו לוח הזמנים היומי שלהם.

© depositphotos © depositphotos

הרופאים מודעים לעובדה שעבודה בלילה מביאה להפרעה כרונית של מקצבים צמודים שמגדילה משמעותית את הסיכון להתפתחות מחלות לב וכלי דם וסוכרת מסוג II. מומחים מאוניברסיטאות קיימברידג' ומנצ'סטר גילו כי אפילו לוח הזמנים של האדם יכול להוביל לאותן בעיות: זה קורה כאשר אדם אוכל בשעה לא שגרתית עבורו. ניסויים הראו שאם אדם אוכל ככה, המקצבים הצ'קדיאיים שגויים והגוף לא רואה את ההבדל בין יום ללילה, מה שגובה מחיר עצום על בריאותו.

מחבר המחקר אומר שאנשים שעובדים בלילה צריכים לנסות לאכול באור יום.

5. קרם הגנה התגלה כמסוכן יותר ממה שחשבנו בעבר.

© depositphotos © depositphotos

קבוצת מומחים ממנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) ערכה ניסוי קליני קטן עם 24 מתנדבים (גברים ונשים כאחד). במשך מספר ימים הם הניחו קרם להגנה מפני השמש, ריסוס או קרם 4 פעמים ביום. שבוע לאחר מכן נבדקו כל המשתתפים בדמם. התוצאות לא היו טובות במיוחד: התברר כי השימוש בתכשירים להגנת השמש הביא לעלייה משמעותית של החומרים הפעילים בדם. בחלק מהמקרים, זה היה גבוה פי 400 מהרמה הבטוחה.

יחד עם זאת, מדענים אומרים שאסור לנו לוותר על השימוש בתכשירים להגנת השמש מכיוון שהסיכון לפתח איתם סרטן העור הוא נמוך יותר מאשר בלעדיהם.

6. וופורייזרים הורגים את לב האדם לאט.

© depositphotos © depositphotos

רופאים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת מסצ'וסטס ערכו מחקר והוכיחו כי הטעמים הנמצאים בוופורייזרים מזיקים לתאים בכלי הלב. מסתבר שהטעמים גורמים לדלקת ואפילו למוות של תאי לב מסוימים. נבדקו 6 טעמים והמסוכן ביותר היה הנוזל בטעם הקינמון.

אגב, בשנה שעברה, מומחים מצאו גם קשר בין vapes לבין סיכון גבוה יותר ללקות בהתקף לב.

7. לא צריך תמיד לשבת עם גב ישר.

© depositphotos

מי לא חשב כי כאשר יושבים, הגב צריך להיות ישר. אולם מחקרים אחרונים מראים כי רעיון זה אינו נכון. זה הרבה זמן, ידוע שאם לאדם יש גב כפוף בעת ישיבה, העומס על חוט השדרה מזיק. אולם פיזיותרפיסטים בבית החולים האוניברסיטאי בצפון טיז בסטוקטון און-טיז ערכו בדיקה משלהם והגיעו למסקנה שגב כפוף מעט יכול להועיל למי שסובל מכאבי גב תחתון.

8. מכשירי אדי אוויר מגנים עלינו מפני שפעת.

© depositphotos © depositphotos

מדענים מאוניברסיטת ייל גילו כי לחות האוויר משפיעה על תגובת הגוף לנגיף השפעת. מומחים ערכו ניסוי עם עכברים שעברו שינוי גנטי, המגיבים לנגיף השפעת בדיוק כמו בני אדם. בעלי החיים שהיו בחדרים באותה טמפרטורה, אך עם לחות שונה, נחשפו לנגיף השפעת (А (H1N1. האורגניזמים שהיו במקומות עם לחות נמוכה יותר היו מועדים יותר לחטוף את הנגיף. כמו כן, ראוי לציין שבאותם תנאים, ההתחדשות בדרכי הנשימה האטה לאחר שחלו בזיהום.

מדענים משוכנעים שכדי להפחית את הסיכון ללקות בשפעת, עליכם להשתמש במכשירי אדים אוויריים. ולא רק בבית, אלא גם בכל מקום אחר.

9. קנאקים בצוואר מסוכנים מאוד לבריאותך.

© depositphotos © depositphotos

רופאים מזהירים אותנו שאם נבצע קנאקים בצוואר הרבה כשאנחנו מנסים למתוח אותו, אנחנו יכולים להיתקל בבעיות בריאותיות רציניות באמת. הרופאים מתייחסים למקרה שקרה לאחרונה לג'וש הדר בן ה-28. היה לו צוואר כואב וכדי לשפר את המצב הוא החל למתוח את צווארו ולהטות אותו מצד לצד. לפתע הוא שמע רעש, וג'וש הרגיש שהצד השמאלי של גופו קפא לחלוטין. הוא גם הרגיש חלש, והיו לו בעיות בתיאום ובראייה.

בבית החולים גילו הרופאים כי היה לו אירוע מוחי: כשמתח את צווארו, ג'ון קרע את העורקים שהלכו לעצם הצוואר שם הצוואר מצטרף לגולגולת בבסיס המוח. הוא שהה מספר ימים בבית החולים. כיום, הוא נמצא בבית אך עדיין סובל מכמה בעיות כמו תיאום לקוי.

10. האימונים יעילים יותר בבוקר.

© depositphotos © depositphotos

מחקר חדש שהוביל חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה הוכיח כי עיסוק בספורט בבוקר הוא הרבה יותר יעיל מאשר בערב. מסתבר שבבוקר, התאים שלנו צורכים יותר חמצן והתהליכים המטבוליים מופעלים בגוף. לכן, פעילות גופנית בבוקר טובה יותר לחילוף החומרים שלנו, ולכן היא יעילה יותר.

האם אתה עושה ספורט ובאיזו שעה ביום אתה מעדיף לעשות? הופתעת מתוצאות המחקרים המדעיים הללו? ספר לנו בפרק התגובות למטה!

תמונות depositphotos , depositphotos

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *