עברו כ-15 שנים מאז שפורסם הפרק האחרון של חברים. סיטקום זה הפך לתופעה תרבותית אמיתית שאפילו מדענים התעניינו בה. באמצעות חברים כדוגמה, הם חקרו את הספציפיות של טלוויזיה פופולרית וסטריאוטיפים מגדריים. מהנדס מכונות בשם יאשו סת' ערך מחקר משלו שהראה את דמויות הסיטקום במספרים וגרפים.

ברצוננו לשתף אתכם במידע המסקרן הזה ולברר יחד על מי הדמות הראשית בפועל הייתה חברים מנקודת מבט מדעית.

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

לדברי יאשו, הוא קיבל את הרעיון לקיים מחקר זה בזמן שצפה באחד מהפרקים החביבים עליו של חברים, "זה עם השיזוף של רוס". כשצפה בהופעותיהם המצחיקות של הדמויות, החל לחשוב, "מי בעצם הייתה הדמות הראשית בחברים? האם זה היה רוס או רייצ'ל? האם זה היה צ'נדלר הסרקסטי? האם זו היתה פריקית הניקיון, מוניקה? האם זה היה הגבר של הנשים ג'ואי? או שזו היתה הזמרת האהובה של כולם, פיבי?"

הוא החליט להשתמש בניתוח נתונים כדי לענות על שאלות אלה. יאשו העלה לתוכנית המיוחדת תמלילים של 10 עונות. ואז המיר את קבצי התמלול הגולמיים לטופס טבלאות מובנה ואחריו ביצע ניתוח נתונים מעמיק.

לרוס ולרייצ'ל היו יותר עלילות מכל אחד אחר.

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

מספר המילים שנאמרו על ידי כל אחד

© YashuSeth.Blog

רוס ורייצ'ל חולקים את המקום הראשון, בעיקר בזכות סיפור האהבה שלהם שרבים מהצופים עוקבים גם בעונות המאוחרות. כל אחת מהדמויות הללו אמרה בערך 100,000 מילים. הכי פחות מדברת היתה הדמות של פיבי שדיברה 15,000 מילים פחות מאלה שהובילו. באופן כללי, הדיאלוג בין הדמויות היה די מאוזן ואף אחד לא קיבל עדיפות.

לצ'נדלר היה המספר הגדול ביותר של הופעות מסך.

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

המספר הכולל של הופעות מסך

© YashuSeth.Blog

כפי שאנחנו יכולים לראות, צ'נדלר עם יותר מ -1,400 סצינות הציג את המספר הגבוה ביותר של הופעות מסך. רייצ'ל ורוס לא כל כך רחוקים עם כ-1,370 ו-1,330 הופעות בהתאמה. לפיבי היו מספר ההופעות הכי נמוך כרגיל. ראוי להזכיר כי יאשו ניתח רק את הסצינות בהן היו לדמויות שורות.

לרוס יש את המספר הגדול ביותר של הופעות מסך בודדות.

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

המספר הכולל של הופעות מסך בודדות

© YashuSeth.Blog

עבור פרמטר זה, יאשו שקל סצינות בהן רק דמות אחת מבין 6 הייתה נוכחת לבד או עם דמויות תומכות אחרות. ההבדל ברור כאן הרבה יותר. רוס הוא מנצח מובהק בקטגוריה זו עם כמעט 150 הופעות מסך בודדות. רייצ'ל אפילו לא קרובה הפעם והגיעה למקום הרביעי. המקום השני עבר לג'ואי שהיו לו 130 סצינות. למוניקה זמן המסך הכי פחות הוא עם כ-50 סצינות.

רייצ'ל הוזכרה בפרקי הכותרות לעתים קרובות יותר מהאחרות.

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

מספר האזכורים בכותרות הפרק

© YashuSeth.Blog

שוב, רייצ'ל ורוס הם המובילים בקטגוריה זו. לרייצ'ל היו 27 כותרות פרקים שהזכירו את שמה ולרוס היו 24. מוניקה נחתה במקום האחרון שוב כששמונה פרקים בלבד הזכירו את שמה.

מסקנה: רוס גלר הוא הדמות הראשית של התכנית.

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

מספרים ותרשימים עזרו ליאשו להבין שהדמות הראשית של חברים היא למעשה רוס. היה לו את המספר הגדול ביותר של סצינות בודדות והוא היה בראש השלישייה הפותחת מבין מספר המילים שנאמרו על ידי כל דמות, הופעות מסך כלליות וקטגוריות אחרות.

בונוס: הזוג המוביל של התכנית

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

למרות סיפור האהבה הפופולרי ביותר בין רוס לרייצ'ל, הם לא לוקחים את ההובלה בקטגוריה זו. הזוכים הם למעשה צ'נדלר וג'ואי שהופיעו במספר המסך הגדול ביותר מכל צמד אחר.

הדמות התומכת הראשית

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

מלבד 6 הדמויות הראשיות, לגונתר, הבריסטה החביב מהקפה, היה הכי הרבה הופעות מסך.

הסט העיקרי של חברים היה …

© חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

הסט העיקרי של הסיטקום לא היה סנטרל פרק אלא הדירה של מוניקה. 26% מכל הסצינות התרחשו שם (רק 16% התרחשו בסנטרל פרק).

האם אתם מסכימים עם התוצאות האלה? האם הייתם ממקמים את רוס כדמות הראשית של חברים או שיש לכם דמות אהובה אחרת?

תמונות חברים / הטלוויזיה של האחים וורנר

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *