כ-500 מיליון איש בעולם משתמשים באינסטגרם מדי יום. רשת זו הפסיקה להיות אלבום תמונות דיגיטלי באופן בלעדי לפני זמן רב. כעת היא משמשת למכירות, לקידום טובין באינטרנט ואפילו כחומר למחקר. מסתבר, תמונות ומסננים בפוסטים שלכם יכולים לומר הרבה על האישיות שלכם ואפילו על הבריאות שלכם.

אנו מצאנו את תוצאות המחקר הזה די מעניינות, וזו הסיבה שאנחנו הולכים לשתף אותם איתכם.

מה מצביע על הצבע והמסנן של תמונה

© Pexels © Pexels

  • מדענים מאוניברסיטת Sungkyunkwan ניתחו את הפרופילים של 179 אנשים (25,394 תמונות בסך הכל). המחקר התמקד בצבע כאחד ממרכיבי המפתח בסגנון. הם שמו לב שאנשים במערכות יחסים פרסמו תמונות של צבעים בהירים לעתים קרובות יותר ממשתמשים שלא היה להם בן זוג. כמו כן, פילטרים בהירים בתמונות משמשים יותר אנשים מוחצנים ואנשים מועדים לנרקיסיזם.
  • חוקרים מאוניברסיטת הרווארד ומאוניברסיטת ורמונט ניתחו 43,950 תמונות של משתמשי אינסטגרם וגילו כי אנשים בדיכאון נוטים לפרסם תמונות לעיתים קרובות יותר. יתר על כן, הפנים שלהם הם המוקד העיקרי בתמונות שלהם. בנוסף, הם אינם משתמשים במסננים לעיתים קרובות. בתמונות של אנשים מדוכאים יש גוונים כהים יותר, כחולים ואפורים. הם גם נותנים עדיפות לתמונות בשחור לבן.

מה הנושא של התמונה יכול לומר

© Pexels © Pexels

  • האם אתה מישהו שלא אוהב תמונות אינסופיות של אוכל בעדכון החדשות באינסטגרם שלך? מסתבר שהם יכולים להועיל. החוקרים הגיעו למסקנה שכאשר אנשים חולקים תמונות של האוכל שלהם ומתכונים שהם מבשלים, קל להם יותר לדבוק בתזונה הנכונה ואפילו לרדת במשקל. זה הופך פרופיל אינסטגרם ליומן דיאטה בעוד "אהבתי" והערות של חברים מניעים משתמשים להמשיך לבחור אוכל בריא.
  • יש מומחים שחושבים שאנשים שמפרסמים המון תמונות עם בן / בת הזוג מנסים להסוות בעיות איתם הם מתמודדים במערכת היחסים. הערות כמו "הילדה שלי" או "הגבר שלי" יכולות להצביע על תחושות רכושנות.

מה עוד יכול להיחשף על ידי הפרופיל שלך?

© Pexels © Pexels

  • אנשים מתחת לגיל 25 נוטים פחות לחייך בתמונות פרופיל. תכונה זו נמצאה על ידי חוקרי המכללה למדעים וטכנולוגיה של פנסילבניה ומכללת קינגס בלונדון, אנגליה.
  • משתמשי אינסטגרם שנוטים לתייג את חברם בתמונות נוטים פחות לבדידות. לעומת זאת, אנשים שמפרסמים תמונות שאינם מופנים לאף אחד ואינם מניעים אחרים לדיון עשויים להרגיש בודדים יותר.
  • Selfies לא תמיד חושפים נרקיסיזם. ישנן שלוש קבוצות של אוהבי Selfie: "מתקשרים", "אוטוביוגרפים" ו"פרסומאים עצמיים". הראשונים חולקים את התמונות שלהם בכדי לגרום לחברים ולמנויים שלהם להיות מעורבים בדיון. אלה אנשים שמצלמים תמונות עם "הצבעתי". "אוטוביוגרפים" עוסקים באנושיות כדי לתפוס רגעים בלתי נשכחים מחייהם. לא אכפת להם מאנשים אחרים שיראו את התמונות שלהם, אבל הם עושים לעצמם selfies כדי לשמור על הזיכרונות שלהם ולא כדי לקבל "לייקים". "פובליציסטים עצמיים" אוהבים להראות כמעט כל שלב בחייהם, מנסים לשים את עצמם באור טוב. לדוגמה, בני משפחת קרדשיאן יסווגו ככאלה.

© סינדיקרופורד / אינסטגרם © vancityreynolds / אינסטגרם © kimkardashian / Instagram

מה אתם חושבים על תוצאות מחקר זה? אתם מסכימים איתם? אנא שתפו אותנו בדעותיכם בתגובות!

תמונות Pexels , Pexels

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *