מדענים מאוניברסיטת סטנפורד ערכו מחקר שחשף כמה סודות שיכולים לעזור לנו לחיות עד 95 שנים. מספר תוצאות של מחקרים אחרים מאפשרים לנו להתבונן מקרוב בדברים היומיומיים מזווית אחרת – כמו הנעליים שלך, למשל. מסתבר שדברים אלה יכולים להשפיע משמעותית על תוחלת החיים שלך.

מצאנו 10 דברים מפתיעים שיכולים באמת להאריך את חיינו. כל הכללים הללו פשוטים ועם זאת יעילים להפליא.

10. בקרו אצל אותו רופא.

© קצת משמיים / מחלקת הקולנוע

מדענים מאוניברסיטת אקסטר הוכיחו שאם אתה מבקר אצל אותו רופא במשך שנים, אתה באמת מאריך את חייך.

כלל זה חל לא רק על רופא כללי, אלא על מנתח, פסיכיאטר ורופאים אחרים. רופאים יכולים לזכור את תכונות של המטופלים שלהם ולהבחין אם משהו השתנה. אם אתה פונה לרופא חדש, עליהם לגלות את הבעיות שלך החל מההתחלה.

9. תכנן תקציב משלך וחסוך קצת כסף לעתיד.

© כסף מטורף / סרטי הפתיחה

מומחים פיננסיים אוהבים ליצור הקבלות בין בריאות פיננסית ופיזית. קבוצת החוקרים האמריקאית גילתה כי אנשים מעל גיל 50 שחוו הלם של עושר שלילי היו בסיכון גבוה יותר לתמותה.

ראשית, לחץ עצמו אינו תורם לבריאות טובה. שנית, כשאנשים מפסידים כסף הם מאבדים הזדמנות לדאוג לבריאותם ולבקר אצל רופאים טובים. לכן מומחים ממליצים להתחיל להתכונן לפרישה שלך 10 שנים לפני שאתה עוזב את עבודתך. עליך להיות מוכן רגשית להתמודד עם הפסדים כספיים.

8. אכול יותר שומנים.

© Depositphotos © Pixabay

על פי מחקרים שהוצגו באפידמיולוגיה ולמניעה של איגוד הלב האמריקני, אנשים הצורכים שומנים בלתי רוויים כמו זית, אבוקדו, זרעים ושמנים אחרים מפחיתים את הסיכון למוות הנגרם כתוצאה מבעיות לב וכלי דם בשיעור של 16%.

אם תוסיף לתזונה גם כמה שומנים מן החי כמו מוצרי חלב, ביצים, עוף, בשר אדום ודגים, תפחית את הסיכון למוות בכ-25%.

7. דאג לפעילות מעיים תקינה.

© Pixabay © Pixabay

על פי מחקרים שערכו מדענים מאוניברסיטת מקגיל, הסוד לאריכות ימים נמצא במעיים. חיידקים שימושיים החיים בה מאריכים את חיינו.

לפרוביוטיקה יש השפעה טובה על ספיגת המוצרים שאנו אוכלים ועוזרים לנו לספוג חומרים שימושיים יותר. זה חשוב מכיוון שמדענים כבר הוכיחו שהמעיים שלנו קשורים למוח שלנו, ו"הבלגן" בראש הוא הגורם למחלות בדרכי העיכול.

6. נעל נעליים ובגדים נוחים.

© Pixabay © Pixabay

דברים שמביאים לנו שמחה ונוחות בעקיפין מאריכים את חיינו. דייויד רוזנבאום, דוקטורנט בן 65, טוען כי אחת הסיבות לכך שהצליח לשרוד זמן רב כל כך היא מכיוון שהוא נועל נעליים נוחות.

נעליים עוזרות לנו לשלוט בפעילותנו: נעילת נעליים נוחות, ועלייה של כ- 10,000 מדרגות ביום זה משמעותי לבריאותנו.

5. אל תשכב על הספה.

© סרלוק / סרטי הארצווד

אתה יכול להאריך את חייך אם תפחית את משך הזמן שאתה מבלה בישיבה במשרד או בשכיבה על הספה מול הטלוויזיה. לא מומלץ לשבת יותר משעתיים או לבלות יותר משעתיים מול הטלוויזיה ביום.

אם תעקוב אחר כללים אלה, תאריך את חייך בכשלוש שנים.

4. לישון יותר בסופי שבוע.

© ארוחת בוקר בתמונות טיפאני / פרמונט © ספר פליינג מכסף / מיראז מפעלים

עכשיו אתה יכול להפסיק להאשים את עצמך בשינה בסופי שבוע! בהתבסס על מחקריו של טורבארן אקרסטדט, מדען משוודיה, שינה בלילה בסוף השבוע יכולה להציל אותנו מנושאי בריאות ואף להפחית את הסיכון למוות מוקדם.

3. נקה את הבית באופן קבוע.

© אנוטה / livejournal.com

30 דקות של פעילות גופנית ביום חמש פעמים בשבוע מפחיתות את הסיכון למוות הנגרם על ידי מחלות לב וכלי דם.

תיאוריה זו הוכחה על ידי סקוט ליר ועמיתיו מאוניברסיטת מקמאסטר. בנוסף לכל זה, אתה אפילו לא צריך ללכת לחדר כושר. כדאי להקדיש זמן רב רק למטלות ביתיות כמו שטיפת רצפה או שואב אבק. פעילויות אלה אכן עוזרות לנו. אם יש לך זמן ללכת לעבודה וממנה, אתה תורם עוד יותר לבריאותך.

2. עבוד הרבה.

© חייו הסודיים של וולטר מיטי / פוקס המאה ה -20

מדעני הרווארד בטוחים שאנשים שמציבים יעדים ועושים הכל כדי להשיג את יעדיהם הם בעלי החיים הבהירים ביותר.

לפיכך, מי שמבזבז את נעוריו ולא מנסה לבנות את הקריירה שלו, ככל הנראה ימות מוקדם יותר מאשר עמיתיו המצליחים. החיים משתנים תמיד והדברים שהיית חולם עליהם בגיל 20 אינם מעניינים בגיל 30 ונראים מגוחכים בגיל 40.

אז באמת חשוב לא להתעצל: הצב יעדים גם אם הם רק משמעותיים עבורך! השג יעדים אלה וקבע יעדים חדשים.

1. דבר יותר עם אנשים שמבינים אותך.

© המשך / NBC

אנשים שיש להם קרובי משפחה תומכים ואמינים חיים יותר.

לא משנה אם יש לך המון חברים או סתם חבר טוב אחד שמבין אותך. זה לא קשור לכמות אלא לאיכות.

אתה יכול לבנות קריירה מדהימה ולהרוויח סכומי כסף אדירים, אבל אם אין לך מישהו לצידך, החיים שלך לא יכולים להיות מאושרים במאה אחוז. בינתיים, אנשים מאושרים חיים יותר מאנשים לא מאושרים.

בונוס: רחצה באמבט מלח אפסום היא גשר למערכת בריאות חזקה יותר.

אם אתה רוצה להיפטר מרעלנים מזיקים בגופך, עליך לתת סיכוי לשיטה זו. תזדקק רק למלח אפסום ואמבטיה. מלח אפסום ידוע כימית בשם מגנזיום סולפט והוא מקור קל וזול למגנזיום. מומלץ מאוד לאנשים הסובלים מכאבי שרירים, מיקוזיס, נקעים, חבורות ודלקת.

מוסיפים כוס מלח אפסום לאמבט חם ומשרים למשך 20-30 דקות. אתה יכול גם להוסיף טיפה או 2 של שמן אתרי לבנדר אשר מוסיף ניחוח מקסים ועוזר לעורר רגיעה.

מה אתה מוכן לשנות בחייך כדי להיות מאושר יותר? חלוק איתנו את המחשבות שלך!

מאויר על ידי דניל שובין

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *